Velosipēdu zādzības

Nra.lv vakar publicēja rakstu par šo tēmu, kurā atradu šādus skaitļus un faktus:

No gada sākuma līdz maijam nozagti 369 velosipēdi (domājams, ka Rīgas reģionā);

Pirmajās divās jūnija nedēļās Rīgas reģionā nozagti 113 velosipēdi, no kuriem 53 aizvesti brīvi piekļūstot (t.i. – pilnīgi neapsargāti un neaizsargāti), 35 no telpām un 25 – pārkniebjot trosīti. Astoņi velosipēdi nozagti bērnu dārza teritorijā. Dažos mēnešos zādzību skaits samazinājies, salīdzinot ar 2010. gadu.

Velosipēdus iespējams reģistrēt vairākās mājas lapās, atsevišķās tirdzniecības vietās, kā arī CSDD nodaļās vai elektroniski. Līdz jūnija beigām CSDD pakalpojums bija bez maksas un līdz šim reģistrēti 8003 velosipēdi, bet visvairāk velosipēdu reģistrēts maija pēdējās dienās, 31. maijā reģistrējot 867.

Cilvēki bieži vien nedomājot par savu velosipēdu drošību un pa nakti izmantojot kāpņu telpas, šķūnīšus un balkonus, uzskatot šīs vietas par drošām un velosipēdus nesaslēdzot. Bet zagļi reizēm esot gatavi kāpt pat uz trešā stāva balkonu, lai tiktu pie velosipēda.

Avots: Velosipēdu zādzību sezona sākusies; zog pat bērnudārzos.

Ātrais secinājums — ir vērts savu velosipēdu saslēgt, jo, ja blakus būs citi, neaizsargāti velosipēdi, zaglis varbūt ņems vieglāk paņemamo, kuram aizsardzības nav vispār nekādas. Protams, ja jūsu velosipēds būs ļoti dārgs un skaists, tad pat aizsardzības maz palīdzēs, ja tas būs nopietni noskatīts.

Vēl par velosipēdu zādzībām:

Comments are closed.