jūnijs 2011
P O T C P S Sv
« Mai   Jūl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Lieli un mazi noziegumi

Kanādas provinces Ontario policija apsūdzēja kādu 34 gadus vecu vīrieti par to, ka viņš no Toronto apkaimes nozadzis citam piederošu māju. Nē, nebija tā nekāda milzīgā māja, bet tā tomēr jau skaitījās māja — ap 15 metrus garš, dubulta platuma treileris ar kopējo platību 1000 kvadrātpēdas (ap 93 kvadrātmetri) un vērtību ap 30 tūkstošiem (Kanādas?) dolāru. Mājas īpašnieks kādu dienu bija ieradies savā zemes gabalā, pamanījis, ka mājas vairs nav un pasūdzējies policijai.

Policijai nenācās ilgi pazudušo māju meklēt, jo tā atradās apmēram 10 kilometrus no policijas iecirkņa. Jaunais īpašnieks mēģināja policiju pārliecināt, ka viņš ir īsts īpašnieks, bet policija konstatēja, ka īpašuma dokumenti ir viltoti.

Ja šī zādzība ir uzskatāma par sava veida zenītu, tad nadīrā atrodas kāds 59 gadus vecs Ziemeļkarolīnas iedzīvotājs, kurš bankā nolaupīja 1 (vienu) dolāru, lai nokļūtu cietumā. Viņš pirms trim gadiem bija atlaists no Coca-Cola piegāžu darba un zaudējis medicīnisko apdrošināšanu. Viņam bija vairākas kaites un hroniskas sāpes un darbs veikalā, kur viņš iekārtojās pēc darba zaudēšanas, viņam kļuva par grūtu. Viņš apsvēra vairākas iespējas, tai skaitā kļūšanu par bezpajumtnieku un meklēt medicīnisko palīdzību caur labdarības organizācijām, bet beigās palika pie plāna aplaupīt banku, un nokļūt cietumā, kur viņam būtu ēdiens un medicīniskā aprūpe. Viņš izpārdeva savas mēbeles, samaksāja par īri un izvēlējās banku, kuru aplaupīt. Laupīšanu viņš veica vismierīgākajā un visnevardarbīgākajā veidā, kādu vien varētu iedomāties, bet kasiere, kurai viņš nodeva zīmīti ar prasību par vienu dolāru, vienalga no uztraukuma nonāca slimnīcā ar paaugstinātu asinsspiedienu.

Tagad viņš gaida tiesu, un ja tiesa nepiespriedīs pietiekami bargu cietumsodu (viens dolārs tomēr ir tikai viens dolārs), viņš ir gatavs savu noziegumu atkārtot.

Avoti:

Comments are closed.