jūnijs 2011
P O T C P S Sv
« Mai   Jūl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Grūtniecība kā piesegs

Ķīnas provinces Handžou policija ir aizturējusi sieviešu bandu, kura regulāri, profesionāli nodarbojās ar zādzībām. Bandas sastāvā bija 46 sievietes vecumā no 20 līdz 40 gadiem, no tām 22 grūtnieces, bet lielākā daļa no pārējām zīdīja bērnus ar krūti. Banda katru mēnesi veica apmēram 400 zādzības un kopējais nozagtā apjoms šobrīd ir saskaitīts 370 tūkstoši juaņu vai apmēram 57 tūkstoši ASV dolāru.

Policija saka, ka viena no aizdomās turētajām ir aizturēta 47 reizes, kamēr kāda cita pēdējo 10 gadu laikā bijusi grūta 8 reizes. Sievietes izmantojušas savas grūtniecības lai izvairītos no aresta un policija viņas katru reizi atbrīvojusi pēc aizturēšanas. Policijas iecirkņa priekšnieka vietnieks pastāstīja, ka grūtnieču pratināšana ir grūtāks uzdevums par viņu notveršanu, un ka policijas iecirkņos parasti nav piemērotu telpu aizturētām grūtniecēm.

Šajā gadījumā policija bija nolēmusi sievietēm neļaut izvairīties no soda un tika noīrēts vesels stāvs vietējā slimnīcā, kur izvietot aizdomās turamās un apmēram 100 apsargājošos policistus.

Tagad policija runā ar katru no viņām un viņām ir noorganizētas tiesību un medicīnas lekcijas. Bandas dalībnieces ir pastāstījušas, ka viņas ir reizēm izvēlējušās abortus, lai nebūtu bērnu un varētu kļūt atkal grūta, bet lekcijās un sarunās tiek stāstīts par abortu kaitīgo ietekmi uz veselību. Kā pastāstīja policijas priekšnieka vietnieks, no sākuma daudzas nevēlējās ar policiju runāt, bet pēc izglītojošām lekcijām par viņu veselību, viņas esot mainījušas savu attieksmi un sākušas runāt. Dažas pēc lekcijām esot raudājušas.

Tiesa saka, ka, sakarā ar lielo iesaistīto personu skaitu, process varētu ilgt vairākas dienas.

Avots: Pregnant thieves begin trial in Hangzhou.

Drusku neparasts ir bandas izmērs, bet pats paņēmiens nekas jauns nav. Arī Latvijā ir dzirdēts par līdzīgām čigānietēm.

Comments are closed.