jūnijs 2011
P O T C P S Sv
« Mai   Jūl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Austrumi ir austrumi…

…tos ar prātu nesaprast.

Jau agrāk biju te pieminējis, ka Indijā sakaru operatoriem ir aizliegts izmantot iekārtas no Ķīnas piegādātājiem. Par spīti šim oficiālajam aizliegumam, nupat atklātībā nākusi ziņa, ka Ķīnas sakaru iekārtu ražotājs Huawei aprīkos jaunu pētniecisko laboratoriju Bangalorā. Jaunā laboratorija pētīs, pārbaudīs, analizēs ārvalstu sakaru iekārtas, vai tajās nav kādas aizdomīgas tehnoloģijas, piemēram iebūvētas noklausīšanās iespējas.

Lēmums izvēlēties Ķīnas firmu, kura ir zināma ar savām ciešajām saitēm gan ar Ķīnas valdību, gan ar armiju, ir izpelnījies plašu drošības un stratēģijas ekspertu nosodījumu Indijā un pat ārvalstīs. Daži pat šo gadījumu tēlaini salīdzina ar “lapsu, kurai uzdots apsargāt vistu kūti”.

Jaunā pasākuma ietvaros Huawei uzdevums būs pārbaudīt katru sakaru iekārtu, kas tiks importēta valstī, tai skaitā arī paša Huawei ražoto, vai tajā nav atrodama spiegošanas aparatūra vai programmatūra. Šī pētnieciskā laboratorija atradīsies Indijas Zinātņu Institūta ēkā Bangalorā. Zinātņu Institūts un Huawei parakstīs saprašanās memorandu, balstoties uz kuru Huawei nodos dokumentāciju, pieredzi, metodes un standartus telekomunikāciju iekārtu izpētei.

Avots: Huawei To Aid India In Setting Up Telecom Spy Lab.

1 comment to Austrumi ir austrumi…