jūnijs 2011
P O T C P S Sv
« Mai   Jūl »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Eiropa pret hakeriem

Eiropas savienības ministru padome ir atbalstījusi iniciatīvu ieviest kriminālatbildību par hakeru rīku un vīrusu radīšanu. Atsaucoties uz Eiropas Komisijas plāniem radīt jaunu anti-hakeru direktīvu, padome ir nolēmusi, ka hakeru rīku radīšanai jābūt krimināli sodāmai. Starp šiem rīkiem minēta kaitīgā programmatūra botnetu radīšanai vai nesankcionētai paroļu iegūšanai.

Krimināli sodāma būšot arī pretlikumīga datoru informācijas pārtveršana. Padome uzskata arī, ka ir jāpalielina jau esošie sodi par uzbrukumiem datorsistēmām, īpaši ja tie veikti organizētā noziedzīgā grupā vai arī ir radījuši nopietnas sekas vai arī ietekmējuši kritisko IT infrastruktūru. Šādos gadījumos vajadzētu būt cietumsodam līdz pieciem gadiem.

Vieglākos gadījumos vainīgos varētu likt cietumā uz termiņu līdz diviem gadiem, bet ja cietušo būtu daudz, tad līdz trijiem gadiem.

Avots: European Council: Creating hacking tools should be criminal across EU.

Ja atmiņa neviļ, Vācijā hakeru rīku radīšana ir krimināli sodāma jau kopš 2007. gada.

2 comments to Eiropa pret hakeriem

  • hvz

    Ļoti divdomīga iniciatīva. Tā saucamais hakeru rīks ir tipisks dubultā pielietojuma produkts. Es, piemēram, darbojos WCG projektā. Stulbi juridiski vērtējot tas arī ir botnets. Kurš būs tas, kas novilks robežu starp kaitīgu un nekaitīgu? Lietotājs var pat piekrist dalībai spama botnetā, uzinstalējot kaut kādu krapu no interneta un piekrītot ar ķeksīti lietošanas noteikumiem. Kurš lasa to garo licenču palagu?

    • Konrads

      Vācijā jau ir šāds likums un pētnieki pārstāj pētīt ievainojamības, jo bail no tiesvedības. protams, ka ķīnieši un melnie hakeri šos likumus neņem pierē un viņiem ir rezultāta vairāk zināšanu