Igauņu hakeri pret Nordea banku

Somijas Nacionālais Izmeklēšanas Birojs kopā ar Igaunijas policiju izmeklē uzbrukumu pret Nordea internetbanku. Hakeri kopumā nozaguši apmēram 1.2 miljonus eiro, no kuriem lielākā daļa ir atsekota un atrasta. Nordea ir arī paziņojusi, ka tā klientiem ir kompensējusi visus zaudējumus.

Policija tur aizdomās 17 cilvēkus, kuri varētu būt šai noziegumā iesaistīti. Izmeklēšanas gaitā pieci tika arestēti un, saskaņā ar policijas skaidroto, izskatās, ka noziegumu ir organizējuši divi Igaunijas pilsoņi. Viena persona tiek turēta aizdomās par krāpniecību, otra — par palīdzību krāpniecībā, bet 15 tiek turēti aizdomās par naudas atmazgāšanu.

Noziegums tika īstenots vairākās Eiropas valstīs ar kaitīgās programmatūras palīdzību, kas inficēja upuru datorus un veica apmēram 100 bankas pārskaitījumu no 89 privātpersonu un kompāniju kontiem. 15 aizdomās turētie darbojās kā starpnieki, kas tālāk pārskaitīja naudu diviem galvenajiem. Tiklīdz nauda nonāca starpnieku rokās, tā tika pārskaitīta uz banku kontiem, kas bija reģistrēti uz divu igauņu vārda Somijā un citās Eiropas valstīs.

Izmeklēšana šai lietā sākās 2011. gada janvārī, bet noziegumi notika no 2009. gada decembra līdz 2010. gada aprīlim.

Starpniekus abiem igauņiem izdevās atrast un iesaistīt izmantojot gan tiešos kontaktus, gan dažas interneta vietnes. Ir pamats domāt, ka viņiem tika piesūtītas spama vēstules ar lieliska darba solījumiem starptautisko finanšu jomā. Prasības šim darbam esot bijušas ļoti vienkāršas — pietiekams vecums, e-pasta adrese un bankas konts ar internetbanku. Liela daļa šādu vēstuļu saņēmēju bieži vien neiedomājas, ka var tikt iesaistīti kriminālās shēmās.

Pēc šī gadījuma Nordea banka bija nolēmusi uzlabot savu internetbankas drošību un lielu pārskaitījumu gadījumā lūgt apstiprinājumu telefoniski vai īsziņas veidā.

Avots: Two Estonian Hackers Attacked Nordea Netbank.

1 comment to Igauņu hakeri pret Nordea banku

  • eses

    Tad pēc kāda pamata vispār sāka fiksēt noziedzīgo darbību?

    Ka tik čaļi nesāka šņaukt par daudz – 1.2m no nieka 89 kontiem tomēr ir tā padaudz no katra. Grūti tādu iztrūkumu nepamanīt.