Dzelzceļš ievainojamāks par aviotransportu

Amtrak (lielas ASV dzelzceļa kompānijas) prezidents Jāzeps Bordmans (Joseph Boardman) pastāstīja, ka viņš vēlas pastiprināt drošības patruļas pasažieru dzelzceļa tīklā un izpētīt jaunas tehnoloģijas, kas spētu no attāluma brīdināt par sliežu ceļa manipulācijām. Šāda vēlēšanās viņam ir pēc atklājumiem, ka Al-Kaida bija plānojusi uzbrukumus ASV vilcieniem.

Bordmans pastāstīja Senāta komisijai, ka aģentūra ir paplašinājusi sprāgstvielu meklētāju suņu izmantošanu un ir ciešā sadarbībā ar ASV un starptautiskajiem drošības dienestiem.

Viņš izteica cerību, ka ultraskaņas un lāzera tehnoloģijas var padarīt iespējamu konstatēt sliežu ceļa bojājumus lielā attālumā no vilciena. Bet viņš brīdināja, ka vilcieni ir ievainojamāki par lidmašīnām, tāpēc ka teroristiem ir iespēja piekļūt gan vilcieniem, gan sliežu ceļiem. Tādēļ nepieciešams vairāk patrulēt sliežu ceļus, lai identificētu specifisku ievainojamību punktus.

Avots: Amtrak chief says trains more vulnerable to terrorism than planes, wants to step up patrols.

2 comments to Dzelzceļš ievainojamāks par aviotransportu

  • hvz

    nu un? kāda problēma bolderājā noslīcināt reku lielo costa prāmi? tur vēl vairāk ievainojams.

    • Jānis

      Šādi kuģi parasti tiek taisīti ar pamatīgu peldspējas rezervi. Nez vai katra jūras mīna pietiekami daudz sekcijas sabojās.