Osama bin Ladens – pārāk daudz drošības?

Domāju, ka visu patiesību par to, kā tika atrasts un iznīcināts Osama bin Ladens, tuvākajā laikā mēs neuzzināsim. Tam par iemeslu var būt gan vēlme aizsargāt nozīmīgus informācijas avotus, gan iespējamu kļūdu un neizdarību slēpšana, gan PR speciālistu vēlme izveidot jaunu, varonības pilnu leģendu, kuru pēc tam atcerēties, atzīmēt un svinēt, gan arī gluži politiski un praktiski apsvērumi, jo ASV un Pakistānas attiecības ir ārkārtīgi sarežģītas.

Viena no ziņām gan vedina uz domām, ka Bin Ladena vēlme pēc maksimālas slepenības ir bijusi faktiski demaskējoša:

The mansion in Abbottabad attracted the attention of agents, according to wire reports, because it was substantially larger than nearby dwellings, unusually well-fortified, and lacking internet or phone service despite an assessed value of more than $1m. Trash was burned rather than put out for collection. Bin Laden was eventually identified as one of the occupants.

Brīvā tulkojumā, ar komentāriem:

Savrupmāja Abotabadā piesaistīja aģentu uzmanību tāpēc, ka tā bija ievērojami lielāka par apkārtējo apbūvi (ziņās pavīd, ka tā ir bijusi 3-stāvu savrupmāja, apmēram 8 reizes lielāka nekā apkārtējās mājas šai apvidū), neparasti labi nostiprināta un tajā nebija ne interneta, ne telefona, neraugoties uz to, ka mājas vērtība bija vairāk kā miljons dolāru. Atkritumi no šīs mājas tika dedzināti, nevis izmesti savākšanai. Ja var ticēt senākām ziņām, pēc kāda indēšanas mēģinājuma Bin Ladens sirga ar nieru nepietiekamību un viņam bija nepieciešamība pēc regulāras dialīzes. Atkritumos izmesti medicīnas piederumi vai zāļu iesaiņojumi protams būtu demaskējoši, tāpēc tos labāk ir iznīcināt, bet pilnīgi visu atkritumu iznīcināšana atkal var piesaistīt uzmanību kā šim apvidum neraksturīga darbība. Arī telefona un interneta neesamība ir visai neparasta mājā, kura acīmredzami ir turīga.

Bet nevar noliegt, ka vieta izvēlēta kopumā ir labi, pavisam ne attālos cilšu rajonos, kur Bin Ladens tika meklēts vispirms. Un diez vai tik drīz uzzināsim, vai Pakistānas vadība vai kādi Pakistānas dienesti par to zināja…

Tagad daudzi svin šo uzvaru pār ļaunuma simbolu, bet citi atkal domā kā atriebties. ASV vēstniecības un Izraēla ir iespējamie, bet ne vienīgi mērķi.

Avoti:

Comments are closed.