OBL

Dažādas ziņas un baumas sakarā ar Osamas Bin Ladena nogalināšanu:

Dažas stundas pirms amerikāņu iebrukuma pilsētā pazuda elektrība. Elektrības padeve atjaunojās 15 minūtes pēc amerikāņu aizlidošanas: Abbottabad man recounts ‘firing, grenades’ from bin Laden raid.

Amerikāņi ieradās pakistāniešu radaru nepamanīti, turklāt nesaspridzinātā daļa no cietušā helikoptera astes daļas neatgādina neviena cita zināma helikoptera asti:

Tas vedina uz domām, ka amerikāņi ir izmantojuši agrāk nezināmus, radariem neredzamus helikopterus. Iespējamais šādu helikopteru izskats tiek apskatīts šeit: What the Secret Bin Laden Raid Helo Might Look Like. Man šķiet, ka ziņa ir ļoti iespējama, kaut arī iespējamais helikoptera izskats ir tikai spekulācijas.

Specvienība aprīļa sākumā esot trenējusies OBL patvēruma mājas pilnīgā kopijā, kas bijusi uzcelta treniņu nolūkiem: The Secret Team That Killed bin Laden. Šī ziņa šķiet 100% ticama, jo tā ir parasta specvienību prakse, ja vien tam ir pietiekami daudz laika. Protams, vienmēr ir jautājums, cik precīza ir kopija, cik labi ir izzināta mājas iekšējā uzbūve.

Bauma — operācijā ir piedalījies arī speciāli trenēts suns: Hero dog helped snare Osama.

Amerikas indiāņi jūtoties aizskarti, ka operācijā ir izmantots viens no Apaču indiāņu varoņu – vadoņa Geronimo vārds: Native Americans offended by code name ‘Geronimo’.

Zinātnieki — ģeogrāfi esot jau agrāk mēģinājuši uzminēt, kur varētu slēpties OBL: Geographers Had Predicted Osama’s Possible Whereabouts. Izmantota metode, kas prognozē, ka suga izvēlas sev dzīves apstākļus ar iespējami mazāku izmiršanas ātrumu un konstatēts, ka OBL visticamāk ka slēpjas kādā lielā pilsētā, nevis nomaļā kalnu rajonā alā. Cita starpā, OBL priekš izdzīvošanas bija nepieciešama elektrība un zāles. Konkrētā pilsēta uzminēta nebija.

Comments are closed.