Latvija ir mierīga valsts

ANO ir publicējis ikgadējo Global Peace Index, kurā 153 pasaules valstis sarindotas pēc to mierīguma. Vērā ir ņemti gan ārējie konflikti, gan iekšējie, gan kriminālā situācija un terora draudi, kā arī ieslodzīto skaits cietumos, tiesībsargājošās iestādes, starptautiskā tirdzniecība ar ieročiem, bruņoto spēku lielums, militāro izdevumu lielums un virkne citu parametru.

Par vismierīgāko valsti pasaulē atzīta Islande, kura šajā rādītājā apsteidz pagājušā gada līderi, bet šī gada otrās vietas ieguvēju Jaunzēlandi. Trešajā vietā ir Japāna, ceturtā – Dānija, piektā – Čehija. Pašā pēdējā — 153. vietā atrodas Somālija. Mūsu austrumu kaimiņš Krievija Somāliju apsteidz par 6 vietām un ieņem 147. vietu, tūlīt aiz Pakistānas, kas ir 146. vietā.

Rietumeiropa jau piekto gadu pēc kārtas ir vismierīgākais reģions.

Latvija šai sarakstā ieņem visnotaļ cienījamo 46. vietu un apsteidz Igauniju, kura atrodas 47. vietā. Interesanti, vai šis indekss Igaunijā vispār tiks pieminēts, jo no Baltijas valstīm Igaunija ir pēdējā, jo Lietuva ieņem 43. vietu, bet Ziemeļvalstis, kurām Igaunija sevi tik ļoti vēlas pieskaitīt, visas atrodas pirmajā divdesmitniekā, tātad pamatīgā atrāvienā.

Sīkums, bet patīkami :)

Avots: Global Peace Index

 

Comments are closed.