Irāna izspiego ANO novērotājus?

ANO Starptautiskā Atomenerģijas Aģentūra IAEA izmeklē ziņas, ka irāņi varētu būt ielauzušies aģentūras telefonos un klēpjdatoros, kuri palikuši bez uzraudzības neseno inspekciju laikā Irānas urāna bagātināšanas objektos.

Associated Press citē trīs nenosauktus diplomātus no IAEA, kuri pastāstīja, ka aģentūras inspektoriem ir bijuši “neparasti notikumi”, kas liecina, ka kādi ārēji spēki ir piekļuvuši viņu elektroniskajai aparatūrai. Neparastie notikumi ir bijuši šā gada pirmā ceturkšņa laikā, kad inspektori ir apmeklējuši Irānas objektus.

Inspektoriem nav atļauts ņemt līdzi šīs ierīces inspekciju laikā, tāpēc parasti tās tiek atstātas viesnīcu numuros. Drošības noteikumi pieprasa, lai bez uzraudzības atstājamie mobilie telefoni un datori tiktu ievietoti bezšuvju papīra aploksnēs (tekstā — Seamless envelopes — aploksnes, kas salocītas no lielākas papīra loksnes, bet kurās nav izmantota līme sastiprināšanai), kuras ir aizzīmogotas un kurām pāri zīmogam ir paraksts un aploksnes vai paraksta bojājums norādītu uz iespējamu piekļuvi saturam.

Diplomāti saka, ka irāņi esot atraduši veidu, kā pārvarēt šo drošības pasākumu, bet sīkākas detaļas neizpauda. Olli Heinonens, kurš pagājušajā gadā atkāpās no IAEA direktora vietnieka amata, pastāstīja, ka datora saturs ir šifrēts un ka telefonos glabājas ļoti maz sensitīvu datu. Viņš pieļāva iespēju, ka piekļuve bija ar mēģinājumu inficēt iekārtas ar kaitīgu programmatūru, kas tālāk inficētu aģentūras datorus.

Avoti:

Interesanti, vai aģentūra nav izskatījusi iespēju lietot plastikāta drošības aploksnes vai atstāt kādu no grupas viesnīcā, kurš pieskatītu mantas?

Comments are closed.