aprīlis 2011
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Teroristi izmanto zilzobus

Al Kaida šobrīd izmanto zilzobu pārraidi lai izplatītu teroristu materiālus starp lietotāju mobilajiem telefoniem. Šī tehnoloģija ir veiksmīgi lietota, lai izplatītu aģitācijas video un materiālus, tai skaitā rituālās galvas nociršanas, starp mobilo telefonu lietotājiem.

Saskaņā ar Nico Prucha, Austrijas ārlietu institūta pētnieka ziņojumu, sociālie paradumi vidējo austrumu (mūsu klasifikācijā — Tuvo austrumu) valstīs nosaka, ka jaunieši savu telefonu zilzobus tur ieslēgtus un publiski redzamus, cerībā apmainīties ar informāciju ar pretējā dzimuma pārstāvjiem.

Pateicoties tam, Al Kaida (Al Qaeda – AQ) izmanto šo iespēju lai plaši apraidītu un izplatītu teroristu vervēšanas materiālus, kā paši saka – no kabatas uz kabatu, šādā veidā visai efektīvi apejot internetu un rietumvalstu novērošanas sistēmas.

Runājot ar Infosecurity kādā pretterorisma pasākumā Londonā, Prucha pastāstīja, ka AQ ir sava struktūrvienība, kas nodarbojas ar šādu mobilo “apraidi” — Fariq Jawwal Al-Ansar, jeb FJA saīsinājumā.

Kaut arī zilzobu izmantošana šādā veidā apiet parastās teroristu novērošanas sistēmas, Prucha atzīmē, ka AQ atbalstītāji var tikt notverti ar ļoti kompromitējošu informāciju savos viedtālruņos, kas nozīmē, ja policija viņus aiztur, lietas pret viņiem ir vieglāk pierādāmas.

Šī teroristu tendence ir potenciāli vēl sliktāka, jo, kā norāda pētnieks, katrs džihada materiālu saņēmējs var šos AQ materiālus pārraidīt tālāk vēl plašākam viedtālruņu lietotāju lokam.

FJA uzskata sevi par vēl vienu platformu, kā izplatīt un aizstāvēt īsto reliģijas versiju. Šobrīd tas ir liels jautājums, ko varētu darīt, lai apturētu šādu nelegālu sakaru iespēju. Viens no iespējamiem risinājumiem varētu būt lietot zilzobu slāpētājus, kā uzskata Infosecurity.

Avots: Terrorists using bluetooth for subversive and illegal information relay.

1 comment to Teroristi izmanto zilzobus