aprīlis 2011
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  

Terora draudu apziņošanas sistēma

ASV valdība no 27. aprīļa maina sistēmu, ar kādu atbildīgās personas un iedzīvotāji tiek apziņoti par terora draudiem. Pēc 11. septembra ieviestie krāsu kodi tiek atcelti. Turpmāk būs tikai divi draudu līmeņi — paaugstināts (elevated) un tiešs/tūlītējs (imminent). Saskaņā ar jauno kārtību brīdinājumi var būt selektīvi, piemēram, tikai lidostām. Dokuments nosaka arī apziņošanas kārtību, piemēram, sākot no ASV kongresa, tad pretterorisma oficiālās personas štatu līmenī un pilsētās, tad gubernatori un pilsētu mēri un, īpašos gadījumos, arī publiski paziņojumi. Jaunums ir arī tas, ka paziņojumi par paaugstinātu draudu līmeni ir ar noteiktu “derīguma termiņu”, atšķirībā no agrākās kārtības, kad nebija noteikta sistēma, kādā paaugstināt vai pazemināt draudu līmeni.

Paaugstinātais līmenis, kas tiek izziņots ticamu draudu, bet nespecifisku mērķu gadījumā, var tikt pasludināts uz 30 dienām, bet šo termiņu var pagarināt.

Tūlītējo draudu līmenis, kas tiek izsludināts, kad ir ticama informācija par konkrētiem draudiem, var tikt pasludināts uz 7 dienām, bet arī šo termiņu var pagarināt.

Jauns šajās apziņošanas sistēmā ir arī tas, ka noteiktos apstākļos izziņošanai var tikt izmantotas arī sociālās vietnes Facebook un Twitter, bet tikai pēc tam, kad apziņotas ir valsts, štatu un pašvaldību atbildīgās personas. Facebook un Twitter iekļaušana apziņošanas sistēmā, pēc analītiķu domām, nozīmē to, ka valdība apzinās, kas simtiem miljonu cilvēku lieto šos sociālos tīklus un daudziem tas ir primārais sakaru līdzeklis.

Avots: US to use Facebook, Twitter to issue terror alerts.

Comments are closed.