Wi-Fi izsekošana ar komerciālu interesi

New York Times stāsta par aviācijas sakaru un tehnoloģiju uzņēmumu SITA, kas ar visādām Wi-Fi tehnikām ir aprīkojis Kopenhāgenas lidostu un no Ženēvas seko lidostas pasažieriem Dānijā. SITA datorā ar dažādām krāsām ir parādīti atlidojušie un izlidojošie pasažieri, kur tie atrodas lidostā, kur pulcējas, kur iet un ko dara. SITA vecākais viceprezidents Dave Bakker saka:

Visās lidostās cīnās ap vienu jautājumu — kā aizdabūt pasažieri līdz iekāpšanai, vienlaikus nodrošinot viņam patīkamu ceļojumu.

Jau šobrīd vairāk kā 20% pasažieru ir ierīces, kas strādā Wi-Fi un šis skaitlis aug. SITA saka, ka līdz šim jau 100 tūkstoši Kopenhāgenas lidostas pasažieru ir lejuplādējuši iPhone aplikāciju, kas ļauj labāk orientēties lidostā, saņemt atrašanās vietai specifisku informāciju un uzzināt, kura rinda uz drošības pārbaudēm ir visīsākā.

SITA uzsver, ka tiek izsekotas ierīces, nevis personas, un ka jaunā programma neapdraud ceļotāju privātumu. SITA apgalvo, ka viņi nezina par ceļotāju vairāk vai tas ir ielidojis vai izlidojošs pasažieris.

SITA sistēma darbojas uz Wi-Fi ierīču lokācijas principa un pasažieru atrašanās vieta tiek noteikta ar 10 pēdu (apmēram 3 metru) precizitāti. Ar to pietiek, lai noteiktu, kur pasažieri pulcējas, cik ilgu laiku tie pavada restorānos un kur ir šaurās vietas. Sistēma atļauj arī mazumtirgotājiem uzrunāt ceļotājus — tiklīdz viedtālrunis ir noteiktā atrašanās vietā (un, protams, ja uz tā ir uzinstalēta attiecīgā Kopenhāgenas lidostas aplikācija), uz tālruni var tikt nosūtīti vietai specifiski piedāvājumi. Palielināti mazumtirdzniecības apjomi teorētiski var mudināt lidostas pirkt un ieviest šādas sistēmas, jo Wi-Fi uztvērēju un triangulācijas ieviešana ir dārga. Konkurējošās zilzobu tehnoloģijas firmas pārstāvis saka, ka tas ir pareizs paziņojums pareizā laikā un pareizā vietā un ka vairāk tur nekā sakāma nav. Un vēl — ka lidostas ir tik svarīgas tādēļ, ka tur apgrozās milzums cilvēku — katrā lidostā tiek apkalpots vairāk cilvēku nekā vidējā lielveikalā. Pētījumi rāda, ka Ziemeļamerikā cilvēki vidēji iztērē pirms izlidošanas $7.65, bet kopumā caur lidostām 2009. gadā ir izgājuši 2.5 miljardi cilvēku. Ar precīzāku informāciju par klientiem (kas ir šie cilvēki un ko tie dara), no klientiem iegūstamās naudas apjomu varētu palielināt par $5 līdz $10.

Avots: Tracking Your Wi-Fi Trail

Comments are closed.