Meksikas noziedznieku ieroči

Ziņās ik pa brīdim var atrast kārtējo stāstu par Meksikas narkokarteļiem, par to izdarītajiem nežēlīgajiem un asiņainajiem noziegumiem, kuru dēļ Meksikā cīņā ar noziedzību ir iesaistīta pat armija, jo ar policijas spēkiem vien ir par maz. Daudz retāk, bet tomēr parādās ziņas, ka bagātīgais bruņojums noziedznieku rīcībā ir no ASV. Faktiski ir divas lielas kontrabandas plūsmas — narkotikas un cilvēki plūst uz ziemeļiem, bet nauda un ieroči — uz dienvidiem.

Šajās dienās parādījās ziņas par kārtējo ieroču avotu meksikāņiem. Vairākas federālās aģentūras ieradās Ņumeksikas štata pierobežas pilsētiņā Kolumbusā un aizturēja gandrīz duci cilvēku, ieskaitot pilsētiņas mēru un policijas priekšnieku. Saskaņā ar izmeklēšanas materiāliem, aizturētie tiek turēti aizdomās par ieroču kontrabandu 15 mēnešu garumā. Mērs Eddie Espinoza, policijas priekšnieks Angelo Vega un pārējie pirka ieročus, ieskaitot AK-47 un sūtīja tos pāri robežai. Izmeklētāji saka, ka grupa esot izmantojusi šim nolūkam pat netrafarētas Kolumbusas policijas automašīnas.

Kamēr notiek izmeklēšana un pilsētas policijas iecirknis ir slēgts, pilsētā patrulēs štata policija. Kolumbusa atrodas apmēram divas jūdzes no robežas. Pēc Vikipēdijas ziņām tajā dzīvo mazāk kā 2000 iedzīvotāju.

Avots: Border mayor, cop charged as gunrunners

Comments are closed.