Kanādas tiesas lēmums privātuma jautājumā

Ontario tiesa lēma par visai sarežģītu jautājumu un nonāca pie slēdziena, ka uz darbinieka privāto informāciju, kas atrodas uz darba devēja datora, attiecas visa privātuma aizsardzība un to nedrīkst policijai dot bez sankcijas. No otras puses — darba devējam ir tiesības savu īpašumu (šajā gadījumā — datoru) pārbaudīt un cita starpā apskatīt arī darbinieka personīgo informāciju, ja tāda tur atrodas.

Visai neparastais lēmums tika pieņemts kādā lietā, kur kādas skolas skolotājam Ričardam Kolam bija jāuzrauga skolnieku e-pasti un faili. Kols kādu dienu atklāja lielāku daudzumu nepilngadīgu skolnieču kailfoto un tos pārkopēja uz savu darba datoru. Šo bilžu krājumu savukārt atrada skolas datoru tehniķis, pārkopēja vēlreiz un paņēma Kola datoru pilnīgai izpētei un nodeva to policijai.

Lēmuma pirmā daļa saka, ka policija ir pārkāpusi savas tiesības, kopējot un izpētot skolotāja Kola datoru bez sankcijas, jo uz šī datora cietā diska varēja būt skolotāja privātā un ļoti personīgā informācija, tāda kā medicīniskā un finanšu informācija, personiskas piezīmes un e-pasti. No otras puses — skolai bija tiesības pārbaudīt, vai tai piederošs dators tiek izmantots darba pienākumu veikšanai. Bet skolai nebija tiesību dot policijas izmeklētājiem piekļuvi pie datora citādi, kā tikai likumā noteiktajā kārtībā.

Avots: Material on work computer private, court rules.

Comments are closed.