Japāņu gatavība kataklizmām

Ir plaši zināms, ka Japāna atrodas vienā no seismiski aktīvākajām pasaules vietām, kur zemestrīces ir ikdiena. Arī spēcīgas zemestrīces. Tādēļ japāņi jau sen piegriež lielu vērību iedzīvotāju apmācībām un sagatavošanai dažādām ārkārtas situācijām. Ir izstrādātas arī rekomendācijas par ārkārtas situāciju komplektiem, par mantām, kuras, laicīgi iepakotas, būtu ātri paķeramas brīžos, kad neatliekami nāktos bēgt. Viens šāds piemērs ir šeit:

Analoģiski — krievu tulkojumā:

Šādus vai līdzīgus ārkārtas situācijas komplektus ir ieteikts turēt gan dzīvesvietā, gan automašīnā, gan darba vietā, jo nav jau iepriekš zināms, kur nelaime var piezagties. Starp citu — monētu nozīme ir telefonu automātiem, jo japāņu pieredze rāda, ka pēc zemestrīcēm mobilie sakari bieži vien nestrādā.

Plašāks saraksts ar rekomendācijām: Emergency kit.

Avoti:

 

7 comments to Japāņu gatavība kataklizmām

 • solaris

  Un kur [nemirkstošie] sērkociņi vai krams? Kur ūdens dezinficēšanas tabletes / filtrs? Pilsētas gruvešos nevajag? Iespējams, taču ja viņi atrod vietu tik lieliem priekšmetiem kā guļammaiss un tualete, tad varēja arī sīkākus pirmās nepieciešamības priekšmetus paredzēt.
  Un šķiet, personas identifikācijas dokumenta kopija, kā arī tuvinieku kontaktinformācija arī derētu – ja nu atrod bezsamaņā.

  • airaSols

   Varbūt pie viņiem tur ir civilizācija un uguni visās malās tā vis nevar kurināt, bet radioakīva ūdens dezinfecijai ar tabletēm būs maza jēga?

   • solaris

    Uzmanīgi izlasot, saprotu, ka tas komplekts paredzēts dažādām kataklizmām un ārkārtas situācijām (zemestrīces, cunami, vētras, tehnoloģiskas avārijas, tai skaitā transportā, ugunsgrēki, plūdi utt.).
    Vai tu uzmanīgi izlasīji, pirms ierakstīji komentāru?

    • airaSols

     Malacītis, bet tu nepastāstīji kā ar pumpīšiem un tabletītēm attīrīt radioaktīvu ūdeni. Paciņa domāta Japānīšiem, nevis Malaizijas mūžamežiem.

 • hvz

  Te tēma apspriesta visos sīkumos. Gan ne priekš japāņiem – http://talks.guns.ru/forummessage/151/767233.html