“G4S”: 2011.gadā prognozējams laupīšanu pieaugums

Drošības risinājumu kompānija AS G4S Latvia prognozē, ka šogad noziegumu skaits, kas pastrādāti ar nolūku apzagt cilvēku mājokļus, saglabāsies aptuveni pērno gadu līmenī, tomēr pieaugs sīko zādzību skaits un dažādu zādzību mēģinājumu skaits kopumā.

Tāpat drošības eksperti norāda, ka arvien spilgtāk iezīmēsies tendence pieaugt metāla un degvielas zādzību mēģinājumiem, kā arī laupīšanām ar nolūku iegūt skaidru naudu.

Pieaugs laupīšanu skaits ar nolūku iegūt skaidru naudu

G4S Latvia novērojumi un ikdienas pieredze ļauj secināt, ka šogad turpinās palielināties laupīšanu mēģinājumu skaits, ko veic gan atsevišķas personas, gan personu grupas.

Jānis Ābele, AS G4S Latvia Drošības funkciju departamenta direktors: “Novēroto tendenci vēl satraucošāku dara fakts, ka likumpārkāpēju vidū pieaug agresija. Tāpat noziegumi nereti tiek pastrādāti narkotisko vielu reibumā, kas ir sevišķi bīstami, jo šādā stāvoklī cilvēka rīcība nav paredzama. Arvien biežāk likumpārkāpuma pastrādāšanai tiek pielietots fiziskais spēks un visdažādāko veidu ieroči, tajā skaitā naži, metāla stieņi, šaujamieroči u.c. Tamdēļ G4S aicina cilvēkus, pirmkārt, nenēsāt līdzi skaidru naudu, kā arī neglabāt to savā privātīpašumā.

Paaugstināta riska kategorijā ir dažādu tirdzniecības vietu darbinieki, kuri ikdienā veic darbības ar skaidru naudu. Līdz ar to tieši šādu iestāžu atbildīgie vadītāji ir aicināti preventīvi veikt nepieciešamos drošības pasākumus objektos.”

Valsts un privātuzņēmumiem zaudējumus turpinās radīt metāla un degvielas zādzības

G4S drošības eksperti norāda, ka gan valsts, gan privātajam sektoram viens no prognozējamiem riskiem ir metāla un degvielas zagļu aktivitāte. Īpaši lielus zaudējumus metāla zagļi nodara komunikāciju uzņēmumiem, kuriem zādzību seku novēršanai nepieciešami lieli izdevumi, kā arī rezultātā tiek traucēta pakalpojuma nodrošināšana klientiem. “Lai pēc iespējas samazinātu riskus, vairāki uzņēmumi jau ir veikuši nopietnas investīcijas ar mērķi paaugstināt drošības līmeni objektos un preventīvi novērstu noziegumu izdarīšanu, vai, ja tomēr tas noticis, atvieglotu drošības iestāžu darbu likumpārkāpēju atrašanā. Tiesa, joprojām aktuāla tendence ir palielināties degvielas zādzību mēģinājumiem no transportlīdzekļiem vai degvielas glabātuvēm,” norāda Jānis Ābele, AS G4S Latvia Drošības funkciju departamenta direktors.

Palielināsies “ātro ielaušanos skaits”, ko pastrādā mazāk nekā divās minūtēs

Kompānijas AS G4S Latvia ekspertu novērojumi liecina, ka joprojām liela daļa zādzību notiek pašu cilvēku nevērības dēļ. Tas ir viens no galvenajiem faktoriem, kas veicinājis tā saucamo “ātro” ielaušanās gadījumu skaita pieaugumu – tie tiek pastrādāti laikā, kas mazāks par divām minūtēm.

Jānis Ābele: “Noziegumu pastrādātāji pirms zādzību paveikšanas gandrīz vienmēr novēro un izpēta konkrēto īpašumu, un to, cik lielā mērā saimnieki ir parūpējušies par tā drošības līmeni. Līdz ar to īpašumi, kuru drošības līmenis ir augstāks un attiecīgi prasa ilgāku ielaušanās laiku, ir pasargāti daudz vairāk, jo zagļu mērķiem ir mazāk interesanti. Garnadžiem lielāka interese vienmēr būs par tiem īpašumiem, kas nav aprīkoti ar mājokļa signalizāciju.”

Avots: G4S preses relīze

Comments are closed.