februāris 2011
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28  

Daudz zivju

Episks fail ir sanācis iepazīšanās vietnei Plenty of Fish, no kuras ir noplūduši varbūt pat 28 miljonu klientu personas dati, paroles ieskaitot. Un, ņemot vērā noturīgos sliktos paradumus, kad daudzi lietotāji visās iespējamās vietās iztiek ar vienu un to pašu paroli, iespējamā posta apjoms ir pamatīgs. Lai posta aina būtu pilnīga, izrādās, ka visas paroles ir glabājušās nešifrētā veidā, vienkārši kā teksts. Teksta formā ir glabājušies arī personu īstie vārdi, telefonu numuri, e-pasta adreses, un lielākajā daļā gadījumu arī Paypala kontu dati.

Ievainojamību (MSSQL injekciju, ja kādam tas interesē) atklāja un POF ziņoja argentīniešu hakeris Chris Russo, kurš jau agrāk bija atradis ievainojamības Pirate Bay. Bet tālāk abu pušu stāsti sāk radikāli atšķirties. Russo apgalvo, ka par atklāto ievainojamību ir ziņojis POF vadītājam Markus Frind un viņa sievai, ka sākotnēji no sievas puses esot bijusi izpratne un pateicība, bet Frind esot neganti apskaities un sācis Russo draudēt un pat aizrakstījis Russo mātei. Frind no savas puses apgalvo, ka Russo esot mēģinājis nodarboties ar izspiešanu.

Lai nu kā, bet Frind ir zināms dīkdienis (nu labi, kustībās ļoti ekonomisks cilvēks), kurš publiski ir lepojies, ka viņa darba diena ir dažu vai dažu desmitu minūšu garumā un vienlaikus iztiekot bez būtiskiem savas vietnes uzlabojumiem, tādā veidā taupot naudu un citus resursus.

Avoti:

1 comment to Daudz zivju