janvāris 2011
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Vodafone datu noplūde

Lielajam mobilo telefonu operatoram Vodafone ir gadījusies pamatīga klientu datu noplūde Austrālijā. Saskaņā ar Austrālijas preses rīcībā esošām ziņām, kriminālās grupas esot maksājušas par klientu informāciju, ieskaitot mājas adreses un kredītkaršu datus. Citas personas esot piekļuvušas datiem, lai izsekotu savas otrās puses sakarus.

Mobilo telefonu dīleri pastāstīja, ka jebkurš ar pilnu piekļuvi sistēmai varējis sameklēt klienta rēķinus un veikt izmaiņas kontos, jo piekļuve bijusi no jebkura datora, kas pieslēgts internetam.

Šādā veidā varētu būt noplūduši dati par apmēram četriem miljoniem Vodafone klientu, ieskaitot to vārdus, mājas adreses, dzimšanas datumus, autovadītāju apliecību numurus un kredītkaršu informāciju, kā arī PIN kodus un pilnas sarunu un SMS saraksta izdrukas. Pilns noplūdušo datu apjoms nav apzināts, bet, iespējams, ir bijuši tūkstošiem loginu (lietotāju vārdu un paroļu pāru), kas tikuši nodoti tālāk un kurus varējis izmantot jebkurš, lai piekļūtu minētajai informācijai.

Vodafone pārstāvis atzina, ka ir uzsākta izmeklēšana un piekļuve klientu datiem bijusi caur drošu interneta portālu, kuram pieeja esot bijusi tikai noteiktiem darbiniekiem un dīleriem caur lietotāja vārdu un paroli. Viņš pastāstīja arī, ka visas paroles ir atjaunotas un tiekot pārskatītas procedūras. Kamēr notiekot izmeklēšana, paroles tikšot atjaunotas reizi diennaktī.

Vairāk kā 9000 Vodafone klientu ir apvienojušies kolektīvas prasības celšanai tiesā. Ja apsūdzības apstiprināsies, Vodafone var nākties klientiem kompensācijās izmaksāt miljonus. Datu noplūde ir kārtējā Vodafone neveiksme, pret kuru klienti ir vērsušies ar sūdzībām arī par pakalpojumu kvalitātes problēmām, kas īpaši pastiprinājušās pēdējo dažu mēnešu laikā.

Avoti:

Comments are closed.