janvāris 2011
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Apkārt vieni spiegi…

Ne pie mums, bet Tuvajos Austrumos.

Pusoficiālā Irānas ziņu aģentūra FARS ziņo, ka Irānas varas iestādes ir arestējušas 55 gadus vecu amerikāņu spiedzi Hall Talayan, kura Irānā ieradusies bez vīzas no Armēnijas. Drošības dienesti viņai atraduši spiegošanas ierīces, tādas kā “mikrofons zobā”. Aizturētā lūgusi neatdot viņu atpakaļ Armēnijai, kur viņas dzīvībai draudot briesmas.

Avots: Iran Arrests US Spy

Bet “mikrofons zobā” — tas uzrunā :) Žēl, ka ziņā nav pastāstīts, kur bija noslēpti pastiprinātāji, raidītāji vai ieraksta iekārta, un baterijas vai akumulatori, jo viens pats mikrofons ir bezjēdzīgs, ja tā uztverto nevar pārraidīt vai ierakstīt.

Kaimiņvalstī Sauda Arābijā tikmēr notverts Izraēlas izlūkdienesta Mossad spiegs. Viņš atpazīts, visticamāk, pēc deguna formas. Spiegam bijis piestiprināts GPS uztvērējs un raidītājs un bijis gredzens ar uzrakstu “Telavivas Universitāte” un kodu R65. Nopratināšanā noskaidrojies, ka tas ir grifs (pēc citām ziņām – maitu lija), kuru šādi aprīkojuši Telavivas universitātes biologi: Saudi Arabia captures Israeli ‘spy vulture’.

Kad pagājušā gada decembrī Ēģiptes kūrortā Sinaja pussalā nirējiem uzbruka haizivs (vai haizivis), parādījās ziņa, ka Ēģiptes oficiālās personas neizslēdz iespēju, ka šīs haizivis uzsūtījis Mossad, lai dotu triecienu Ēģiptes tūrisma industrijai: Egyptian Official: Israel Could Be Behind Deadly Shark Attack.

Šīs haizivis pie spiegiem īsti pieskaitīt nevar, bet 2008. gadā Irānā tika arestēti baloži, kas esot spiegojuši netālu no Irānas kodolobjekta:  Iran arrests pigeons ‘spying’ on nuclear site.

Gadu iepriekš Irānas drošības spēki arestēja 14 vāveres, kuras esot nesušas ārvalstu spiegošanas tehniku: Iranian Police Smash Squirrel Spy Ring.

Nav viegli spiegus ķert ;)

1 comment to Apkārt vieni spiegi…