janvāris 2011
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ieguldījums brīvās pasaules drošībā

Kāds kanādiešu tūrists “paslavēja” Gatvikas lidostas drošībniekus par “no terorisma draudiem veiksmīgi aizsargātu brīvo pasauli”, kad viņam tika atklāta trīs collas gara plastmasas šautene.

Kens Loids bija paredzējis doties atpakaļ uz mājām Kanādā un bija rokas bagāžā iesaiņojis apmēram deviņas collas (apmēram 23 centimetrus) augstu britu karavīra figūriņu. Šo nevainīgo suvenīru 135 dolāru vērtībā viņš bija nopircis apmeklējot Karalisko Armijas sakaru muzeju.

Diemžēl, figūriņa piesaistīja bagāžas pārbaudītāju uzmanību un tā tika izņemta no iesaiņojuma kastes. Drošības virsnieks pat sazinājās ar savu priekšnieku, un tā nolēma — SA80 šauteni lidmašīnā ielaist nedrīkst. Pasažiera sieva aicināja drošībniekus atgriezties realitātē, jo tā bija tika 9 collas augsta, izkrāsota karavīra figūra un šautene bija daļa no šīs figūras. Bet priekšnieks bija nepierunājams — šaujamierocis ir šaujamierocis un tādu ielaist nevar.

Karavīra figūra

Loidam tika atļauts šauteni (pareizāk laikam — šautenīti) iesaiņot aploksnē un nosūtīt uz mājām pa pastu. Tā tur ieradās pēc piecām dienām “saliekta, bet ne salauzta”.

Bīstamā šautene SA80

Loida secinājums — Iespējams, ka šis stāsts kļūs par daļu no Gatvikas neoficiālās mitoloģijas — kā bezdomu rīkojumu izpilde ir pasargājusi brīvo pasauli no terorisma draudiem.

Gatvikas lidostas tam nepiekrīt — Šaujamieroči un priekšmeti šaujamieroču izskatā ir aizliegti. Ir daudzi iemesli, kāpēc drošības pārbaudes tādus nepieļauj.

Šis gadījums savā neparastumā tomēr atpaliek no 2008. gada Hītrovas lidostas sasnieguma, kad kādam IT konsultantam aizliedza iekāpt lidmašīnā ar T-kreklu, uz kura bija attēlots Optimus Prime (viens no transformeriem) ar zīmētu ieroci.

Avots: Gatwick Airport security swoops on 3-inch rifle

Comments are closed.