janvāris 2011
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Igauņu iniciatīva

Igaunijas Datu aizsardzības inspekcija ir aizliegusi darba devējiem internetā, tai skaitā arī sociālajos tīklos, meklēt pretendentu uz vakancēm privāto informāciju.

Saskaņā ar inspekcijas izstrādāto instrukciju, ja darba devējs tomēr vēlēsies internetā ievākt vairāk ziņu par iespējamo darbinieku, viņam pretendents par to būs jābrīdina iepriekš.

Darba devējam aizliegts bez atļaujas arī lasīt darbinieka e-pasta saraksti.

Inspekcijas vadītājs paskaidroja:

Ar personas datiem inspekcijas saprot visus datus, kas kaut kādā veidā raksturo cilvēku, sākot jau ar vārdu. Šos datus ir jēga aizsargāt, jo cilvēks, atnākot no rīta uz darbu, neatstāj savu privāto dzīvi aiz durvīm.

Saskaņā ar instrukciju, darba devējam nav tiesību interviju laikā vaicāt pretendentiem par viņu privāto dzīvi, kas nav saistīta ar profesionālo atbilstību.

Instrukcijas sastādītāji uzskata, ka tīmeklē par cilvēku var atrast arī nepatiesu informāciju, kura var negatīvi atsaukties uz lēmumu cilvēku pieņemt darbā. Tajā pašā laikā daudzās valstīs darba devēji nesaskata neko sliktu, ja klusiņām paskatās, ko pretendents dara sociālajos tīklos.

Avots: В Эстонии работодателям теперь запрещено искать в интернете личные данные соискателя.

Neliels komentārs — Uzdot jautājumus par privāto dzīvi nedrīkst arī Latvijā.

9 comments to Igauņu iniciatīva

 • Un kā viņi domā to izkontrolēt? :D

 • Smic_

  Tuksha pokazuha & izraadiishanaas ES priekshaa.

 • hvz

  Tas viss jau sen ir komentēts ES datu aizsardzības grupas baltajos papīros un pieejams arī latviešu valodā. Mūsu valstī to neviens nekustina, jo visi paklusām to dara.

  • Jānis

   No darba devēja viedokļa ir vēlams par pretendentu uzzināt ko vairāk. Cilvēki reizēm mēdz būt ļoti dīvaini.

   • hvz

    Ko nozīmē dīvaini? Kāda darba devējam daļa ko es daru brīvajā laikā? Manis gan nav sociālajos tīklos :)

    • Jānis

     Pretendentam uz vakanci var būt visai ekscentriski vaļasprieki ;)
     Bet var būt arī vienkāršāki gadījumi, piemēram, ar banku, kas paši sevi pozicionē kā banku visai ģimenei, bet pretendents ir seksuālo minoritāšu aktīvists ;)
     Droši vien varam atrast vēl eksotiskākas nesakritības.

    • Konrads

     Lūk izdomāts piemērs, es nolīgstu projektu vadītāju. Viņš iet pie klienta, un klients viņu uzgūglē. Facebook ir redzams, kā jaunais mans projektu vadītājs ir pilnīgā ķitē un bez biksēm pie kāda vēsturiska pieminekļa. Klientam jau uzreiz būs negatīvs iespaids, kas ietekmēs nākotnes darījumus. Tāpēc šāds cilvēks ir profesionāli mazāk atbilstošs.