decembris 2010
P O T C P S Sv
« Nov   Jan »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Tehnoloģijas pret banku laupītājiem

24-gadīgā Angelique Guillory iegāja bankā, pasniedza kasierim zīmīti, kurā tika pieprasīta nauda, saņēma šo naudu un metās bēgt. Anželika zināja, ka policija viņu meklēs un jau bija izdomājusi plānu. Plāns bija vienkāršs — noslēpties dažus kvartālus attālāk esošā atkritumu tvertnē. Atkritumu tvertne šķita visai drošs patvērums cilvēkam ar nozagtiem apmēram $2500.

Bet viņa nebija ņēmusi vērā, ka Buffalo policija kopā ar vietējām banku filiālēm ir sagatavojusi pārsteigumu — miniatūru GPS sekošanas iekārtu, kas noslēpta naudā. Sekošanas iekārta Buffalo policijai ātri atklāja naudas atrašanās vietu un pie viena arī noziedznieku. Policija Anželiku arestēja un viņa tagad ir apsūdzēta par pirmās kategorijas laupīšanu.

Pilsētas varas iestādes iestādes sasauca preses konferenci, kurā pastāstīja par jauno ieroci cīņai ar noziedzību. Konkrētie jautājumi — par tās izmēriem, kā tā ir ievietota naudā un kā tā tiek aktivizēta, palika neatbildēti, jo policija un pilsētas varas iestādes nevēlējās izstāstīt pārāk daudz.

Ierīce tika iedota kopā ar naudu un tas ir viss, ko es teikšu,

teica policijas komisārs Daniel Derenda.

Pilsētas varas vīri papildināja, ka viņi domā, ka šī ir pirmā reize, kad GPS ierīce ir izmantota, lai atrastu bankas laupītāju. Ierīce esot tik maza vai labi noslēpta, ka, lai to atklātu, nepieciešams apskatīt katru banknoti vai banknošu paciņu.

Avots: GPS tracking device leads police to suspect hiding in garbage tote

2 comments to Tehnoloģijas pret banku laupītājiem

  • pastmeistars praktiskais

    Labs, labs! Oi, ku labs! Gribētu redzēt technoloģisko aprakstu! Ja nu tā tiešām ir taisnība… Kaut kā neticami izskatās. Tur tak vajag barošanu, kādus voltus, un GSM raidītāju arī… Nu nevar banknotē to iemontēt pagaidāāāāāām!

    • Jānis

      Banknotē nevar, bet nelielā kaudzītē, plānākā par paciņu var. ASV pasts izmanto līdzīgus GPS uztvērējus ar raidītājiem, lai atsekotu paši sava pasta darbu un tur visa ierīce ietilpst standarta biezuma aploksnē (līdz 5 mm, ja atmiņa neviļ).