Wi-Fi ne-drošība

Kāda britu kompānija CPP izpētīja sešās Apvienotās Karalistes pilsētās apmēram 40 tūkstošus Wi-Fi tīklu un nonāca pie secinājumiem, ka apmēram pusei no šo tīklu nebija paroles vispār, vai arī bija tikai visprimitīvākā aizsardzība. “Ētiskās hakošanas” eksperimentā pētnieki katrā pilsētā pavadīja apmēram pusstundu, izmantojot brīvi pieejamu programmatūru, lai piekļūtu tik daudziem tīkliem, cik vien iespējams.

Aptuveni ceturtajai daļai šo tīklu — 9249 — nebija nekādas aizsardzības, kaut arī 82% britu uzskata, ka viņu tīkli ir droši. Pētījumā noskaidrojās arī, ka nav droši tie tīkli, kuriem ir paroles, jo hakeri spēja uzlauzt tipiskās paroles dažās sekundēs. Hakeri spēja savākt lietotāju vārdus un paroles ar ātrumu apmēram 350 šādu komplektu stundā, sēžot pilsētu centros kafejnīcās un restorānos.

CPP eksperts atzīmē, ka šis ziņojums parāda, cik ļoti bezrūpīgi daudzi ir pret Wi-Fi lietošanu, neskatoties uz to, ka neautorizētai lietošanai var būt bīstamas sekas.

Jason Hart, hakeris kurš veica šos eksperimentus, teica:

Kad cilvēki domā par hakeriem, viņi sliecas domāt par ļoti organizētām bandām, kuras ar sarežģītu tehniku ielaužas tīklos. Bet šis eksperiments domonstrēja, ka viss, kas hakerim ir nepieciešams, ir klēpjdators un plaši pieejama programma”

Avots: Half of wi-fi networks can be hacked in seconds.

Comments are closed.