Zviedrijā grib paplašināt policijas pilnvaras

Zviedrijas valdība grib paplašināt policijas un prokuratūras pilnvaras piekļuvei pie interneta pakalpojumu sniedzējiem, lai no tiem iegūtu informāciju arī mazāk bīstamos noziegumos, tādos kā autortiesību pārkāpumi internetā, neslavas celšana un pavedināšana.

Šobrīd interneta pakalpojumu sniedzējiem savu klientu IP adreses un personas dati ir jādod lietās, kur ir iespējams brīvības atņemšanas sods, bet valdība vēlas to paplašināt arī uz noziegumiem, par kuriem draud tikai sods bez brīvības atņemšanas.

Ir ierosināts arī, lai policijai nodrošinātu piekļuvi pie mobilo sakaru operatoriem un ļautu iegūt informāciju par pazudušu personu atrašanās vietu, “ja ir apdraudējumi viņu dzīvībai vai veselībai”.

Visas šīs izmaiņas ir saistītas ar to, ka Zviedrijai ir jāievieš ES Datu Saglabāšanas Direktīva.

Pirātu partija jau ir izteikusi par to savu kritiku, ka ir izveidots liels novērošanas mehānisms, kā izsekot parastus, cienījamus pilsoņus, kuri savstarpēji mainās ar filmām un mūziku.

Zviedrijas parlamenta juridiskās komisijas vadītāja vietnieks Johan Linander arī ir kritiski noskaņots par šo direktīvu, kas uzliek par pienākumu interneta pakalpojumu sniedzējiem un mobilo telefonu operatoriem glabāt saglabājamos datus sešus mēnešus.

Viss raksts: Sweden to extend police powers on data access.

1 comment to Zviedrijā grib paplašināt policijas pilnvaras

  • Marshall

    Smaga pārdoma – aizvien vairāk grib visu kontrolēt un agri vai vēlu to visdrīzāk sasniegs. Tru, tfu, tfu (3x pār plecu).