Jāņa Urbanoviča vēstule Jānim Kažociņam

2010.gada 4.oktobris.

Satversmes aizsardzības biroja direktoram J.Kažociņam

Miera iela 85a, Rīga LV 1013

Francijas vadošais laikraksts “Le Monde” ir publicējis žurnālista Piotra Smolara rakstu “Pretizlūkošana atmasko Krievijas ietekmes līdzekļus”.

Šajā rakstā minēts, ka Krievija atbalsta Latvijā Trojas zirgu, kura mērķis ir Latvijā radīt VDK republiku, līdzīgu tai, kas jau pastāv Krievijā. Šim darbam nozīmēts desmits Krievijas vēstniecības darbinieku un to finansē lielie uzņēmumi. Turklāt rakstā minēti konkrēti fakti par Krievijas valdības finansējumu, lai atbalstītu atsevišķas Latvijas partijas.

No minētās publikācijas nepārprotami izriet, ka ir apdraudēta Latvijas kā valsts neatkarība un tajā ietvertie fakti skar ne tikai katru Latvijas politiķi, bet arī katru mūsu valsts iedzīvotāju.

Ņemot vērā, ka Satversmes aizsardzības birojs atbilstoši likumam veic izlūkošanas un pretizlūkošanas darbību, iegūst, apkopo, uzkrāj, uzglabā, analizē un izmanto ar valsts drošību, aizsardzību un ekonomisko suverenitāti saistīto informāciju, lai nosargātu valsts konstitucionālo iekārtu, valstisko neatkarību un teritoriālo neaizskaramību pret ārējiem un iekšējiem apdraudējumiem, lūdzu veikt likumā paredzētos pasākumus, lai pārbaudītu minētajā rakstā ietverto informāciju.

Ņemot vērā pārbaudē konstatējamo faktu nozīmīgumu, par pārbaudes rezultātiem lūdzu informēt visus Saeimas deputātus, kā arī masu informācijas līdzekļus.

Cieņā,

J.Urbanovičs

LR 9. Saeimas PPA “Saskaņas Centrs” frakcijas priekšsēdētājs


Tiem, kas nezina par ko runa — Le Monde par Krievijas “Trojas zirgu”.

1 comment to Jāņa Urbanoviča vēstule Jānim Kažociņam

  • hvz

    Viens latvijas politiķis nesen kaut ko runāja, ka ja šos neņemšot vērā tad būšot te Biškeka. vai to arī nevajag pārbaudīt SABam?