Valsts manta ir jāatdod!

Kāds 20 gadus vecs amerikāņu students iebrauca auto servisā nomainīt savam auto eļļu. Kad auto bija pacelts uz pacēlāja, students nejauši pamanīja kaut ko neparastu izpūtēja rajonā un parādīja to servisa īpašniekam. Tuvāka neparastā atraduma apskate parādīja, ka tas atgādina raidītāju ar pamatīgu bateriju, kas savienoti ar vadiem. Viss šis skaistums turējās pie automašīnas ar magnētiem.

Pēc nelielas apspriedes ar automašīnas īpašnieku darbnīcas saimnieks ierīci noņēma. Šo stāstu nākošajā dienā ar visām fotogrāfijām studenta draugs publicēja internetā un tad kāds no lasītājiem identificēja ierīci — Cobham ražoto Orion Guardian ST820, kura tiek pārdota tikai tiesībsargājošām iestādēm. Bija dažādi plāni, ko iesākt ar atradumu — iemest ezerā, piestiprināt kādai citai automašīnai vai pārdot, bet vēl nākošajā dienā pie studenta mājas parādījās nopietnu ļaužu grupa un automašīnas ar bākugunīm un palūdza atdot visai dārgo federālo īpašumu. Tas arī tika atdots.

20 gadīgo amerikāņu studentu sauc Yasir Afiffi, viņš ir dzimis ASV pilsonis, bet viņa mirušais tēvs bija viens no amerikāņu islama kopienas vadītājiem. Acīmredzot tādēļ Jasirs bija nokļuvis Federālā Izmeklēšanas Biroja uzmanības lokā un tika izsekots. Pie tam — ASV tiesa ir noteikusi, ka GPS izsekošanu drīkst veikt bez speciālas sankcijas un ka GPS izsekošanas aparatūru drīkst uzstādīt pat tad, ja interesējošā mašīna pie mājas ārpusē. Ja mašīna atrastos mājas garāžā, tad gan tajā ieiet un kaut ko darīt bez sankcijas nedrīkstētu.

Kāds bijušais FBI aģents, apskatījis attēlus, žurnālistiem pastāstīja, ka šāda veida izsekošanas aparāts esot visai vecs modelis, kas jau sen ir aizstāts ar jaunākiem, kuriem neesot vajadzīgas baterijas. Baterijas mēdz izbeigties un ir jāmaina, tāpēc jaunākas ierīces tiekot liktas dzinēja nodalījumā un pievienotas automašīnas akumulatoram. Bijušais aģents bija izbrīnīts, ka ierīce ir tik viegli atklāta. Viņš pastāstīja, ka uzstādot šādas ierīces vienmēr ir jārēķinās ar iespēju, ka automašīna var nonākt darbnīcā, tāpēc izsekošanas ierīces ir labi jānoslēpj.

Avots: Caught Spying on Student, FBI Demands GPS Tracker Back.

Comments are closed.