septembris 2010
P O T C P S Sv
« Aug   Okt »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Twitter izglābj cilvēku no cietuma

Daudziem cilvēkiem Twitter jēga nav saprotama, bet vēl daudzi uzskata to par kārtējo modi un izklaidi. Ir arī piemēri, kad neapdomīga Twittera lietošana kļūst bīstama cilvēka mantai, bet nesen bija piemērs, ka Twitter var izglābt cilvēku no cietuma.

Japāņu žurnālists Kosuke Tsuneoka devās uz Afganistānu vākt materiālus kādām publikācijām, bet negaidīti 1. aprīlī pazuda un kopš tā laika par viņu nebija nekādu ziņu. Ģimene un draugi jau samierinājās ar ļaunāko, ka viņš varētu būt miris. Bet 3. septembrī Twitterī Kosuke Tsuneoka kontā negaidīti parādījās divas jaunas ziņas, kuras tur var izlasīt joprojām:

i am still allive, but in jail.”

here is archi in kunduz. in the jail of commander lativ.”

Ģimenei un draugiem tā bija jauna cerība, bet vienlaikus tomēr bija šaubas par šo tvītu īstumu, jo šie tvīti bija angliski atšķirībā no visiem pārējiem, kas bija tikai japāniski. Vēl neparasts bija tvīta rīks — Twitter’s Mobile Web, kamēr visi iepriekšējie tvīti bija, lietojot Gravity Twitter klientu. Un ja viņš patiešām ir cietumā, kā viņš no turienes ir spējis tikt līdz Twitterim? Lai arī vēl bija šaubas, tika veikti attiecīgi pasākumi, iesaistīta Japānas vēstniecība un trīs dienas vēlāk Kosuke Tsuneoka no cietuma tika atbrīvots.

Jau Tokijā Kosuke Tsuneoka atbildēja uz visiem jautājumiem par to, kā viņš bija ticis pie Twittera.

Viss bija sācies pirms dažām dienām, kad kāds no viņa apsargiem, vienkāršs karavīrs, bija parādījis viņam savu jauno mobilo telefonu Nokia N70. Lai arī tas noteikti nav jauns modelis, bet priekš afgāņiem tas ir visai sarežģīts aparāts, salīdzinājumā ar to, kādus ikdienā lieto daudzi citi afgāņi. Apsargs vēlējās uzzināt, kā šo aparātu lietot un Kosuke Tsuneoka viņam to izskaidroja. Apsargs bija dzirdējis arī par internetu, bet nezināja, kas tas ir. Kad Kosuke Tsuneoka par to ieminējās, sargam bija liela vēlēšanās to apskatīt, bet telefonam nebija pieslēgta datu pārraide. Nācās zvanīt operatoram un pieslēgt to. Pēc tam Kosuke Tsuneoka konfigurēja telefonu, lai varētu caur to lietot internetu. Kad viss bija sakonfigurēts, viņš parādīja sargam, kā var ierakstīt Google lodziņā “Al Jazeera”, lai tiktu pie pazīstamā TV kanāla interneta lapas. Vēl viņš pastāstīja sargam par Twitteri, ka ļoti ieteicams ir lietot šādu servisu, ka caur to var uzrunāt daudzus. Demonstrējot šīs iespējas, viņš uzrakstīja un nosūtīja abus jau pieminētos tvītus. Kosuke Tsuneoka vēlāk teica:

Es nedomāju, ka viņš saprata, ka es viņu esmu apmānījis.

Kosuke Tsuneoka šobrīd ir Japānā, bet neizslēdz, ka varētu atkal doties uz Afganistānu. Bet pēc visiem notikumiem viņš pārdomā, kā neatkārtot iepriekšējās kļūdas, kas noveda viņu līdz vietējā komandiera cietumam.

Avots: Freed Journalist Tricked Captors Into Twitter Access.

4 comments to Twitter izglābj cilvēku no cietuma