augusts 2010
P O T C P S Sv
« Jūl   Sep »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Cietuma sakari

Sen zināms, ka cietumnieki vēlas sazināties ar ārpusi. Tam tiek izmantoti gan nelegāli mobilie telefoni, gan slepenas zīmītes, bet reizēm arī citi saziņas kanāli, kas pirmajā brīdī var raisīt izbrīnu.

Nesen Itālijā tika atklāts, ka mafija izmanto vienu šādu netradicionālu kanālu, lai no ārpuses paziņotu cietumniekiem īsākas ziņas. Tam tika izmantots populārs futbola šovs valsts televīzijā RAI, kura laikā uz ekrāna parādās fanu iesūtīto īsziņu saturs. Pie tam — īsziņu saturs var pirmajā brīdī šķist nevainīgs vai nesaprotams, bet tas būs saprotams tam, kuram tas adresēts.

Neparasto saziņas shēmu izdevās atklāt, kad cietuma uzraugi pārtvēra vienam ieslodzītajam adresētu zīmīti ar ieteikumu noteikti skatīties konkrēto raidījumu svētdien. Ziņu saņēmēji parasti ir visstingrāk turētie ieslodzītie, kādu Itālijā ir ap 600. Viņi parasti tiek turēti vieninieku kamerās visaugstākās drošības cietumos un parasti tiem ir aizliegts veikt pirkumus, kā arī saņemt jebkādus sūtījumus.

Pārraides veidotāji, cik zināms, par šādu izmantojumu nebija informēti un saņemtos simtus ziņu viņi pārbaudīja tikai uz nenormatīvās leksikas klātbūtni.

Un ja reiz iesāku par cietumiem un televīziju, tad e-bay šobrīd ir nopērkams īpašs cietumu televizors, kas no parastajiem atškiras ar pilnīgi caurspīdīgu korpusu, lai šajā korpusā neko nevarētu noslēpt:

allclearTV

Avots: Mafia messages sent via top soccer show.

Comments are closed.