jūlijs 2010
P O T C P S Sv
« Jūn   Aug »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Intervija ar SAB direktoru

Šodien Latvijas Avīzē ir publicēta intervija ar Satversmes Aizsardzības Biroja direktoru Jāni Kažociņu. Daži citāti:

V. Krustiņš: – Presē lasām, ka daži norūpējušies par jūsu veselību…

J. Kažociņš: – (Smejas.) Ak, norūpējušies… Cik zinu, tad norūpējies ir tikai viens.

– Jūsu amats ir sabiedriski nozīmīgs, un zināmām aprindām tas ir interesants.

– Domāju, ka tas varētu būt ļoti interesants. Par mani jau presē raksta visādas lietas. Piemēram, Krievijas medijos parādās raksti, ka Latvijas Satversmes aizsardzības birojs ar visu tā direktoru priekšgalā it kā esot vainīgs, ka Krievijā no Afganistānas ieplūst narkotikas. Tādi un citādi apmelojumi.

– Jābrīnās, kā gan tur SAB varētu būt pie vainas.

– Acīmredzot kāda izpratnē SAB ir tik visvarens un visspēcīgs, ka spēj arī to…

I. Mūrniece: – Vai nav tā, ka tagad vairāk lasāt avīzes?

– Runājot par izlūkošanu, jāatzīst, ka ap 90 procentiem informācijas, kas ir vajadzīga mūsu valsts amatpersonām valstiski svarīgu lēmumu pieņemšanai, ir pieejama bez specdienestu līdzdalības. Tā ir publiska. Varbūt tā nav atbilstoši apkopota, tāpēc jāseko līdzi jautājumiem, kuri Latvijai svarīgi, un šī informācija jāapkopo. Bet atlikušos desmit procentus informācijas var iegūt tikai ar dienestu palīdzību. Tā ir svarīga informācija, kas izskaidro, kāpēc un kā viss notiek. Salīdzinot ar teātri, šie 90 procenti informācijas ir kā skatuves iekārtojums, dekorācijas, ko skatītājs redz pēc priekškara pacelšanas. Bet, kamēr nav uz skatuves uznākuši aktieri – trūkstošie 10 procenti informācijas – nav saprotams, kāpēc dekorācijas izraudzītas tieši tādas.

– 16. jūlija “Dienā” komentēts Urbanoviča izteikums: ja pēc vēlēšanām koalīcija netikšot veidota tā, kā to iedomājies “Saskaņas centrs”, Latvijā varot sākties tādi asiņaini notikumi, kādi bija Kirgizstānā, un secināts: Urbanoviča frāze par Biškeku esot nopietnu pārdomu vērta, jo “briest kaut kas draudīgs, ko nedrīkst ignorēt”.

– Es no šī jautājuma izvairīšos, jo SAB nejaucas iekšpolitikā. Par ekstrēmisma vai iekšējiem draudiem valstī ir jāvaicā Drošības policijai.

Visa intervija atrodama šeit: Kažociņš: nav tā, ka spiegus tikai uzcienā ar kūciņām.

Comments are closed.