jūlijs 2010
P O T C P S Sv
« Jūn   Aug »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Svešie var noteikt vietu, kur uzņemtas bildes un video

Nākošreiz, kad internetā lepni publicēsiet savas Mingu dinastijas vāzes fotoattēlus, jums vajadzētu zināt, ka datorlietas pārzinoši zagļi var izmantot šos foto, lai noskaidrotu, kur jūs dzīvojat. Tas pats attiecas uz foto un video ar jūsu bērniem, jums pašu vai jebko citu, ko jūs nevēlētos, lai svešinieki zinātu, kur meklēt. Iespēja noskaidrot cilvēku atrašanās vietas no viņu publicētajiem foto ir iespējama tādēļ, ka daudzi digitālie fotoaparāti un viedtelefoni, ieskaitot iPhone, automātiski pievieno foto attēliem ģeogrāfiskās koordinātas vietai, kur šie foto ir uzņemti. Šī informācija foto saglabājas arī tad, kad attēli ir augšuplādēti. Ievietojot šīs koordinātas tādos pakalpojumos kā Google Street View, ir pilnīgi iespējams iegūt adreses vai identificēt vietas.

Šo nepatīkamo faktu nesen publicēja ziņojumā Starptautiskais Datorzinību Institūts ICSI. Pētnieki Džeralds Frīdlends un Robins Sammers rakstīja, ka viņi veiksmīgi ir ieguvuši mājas adreses cilvēkiem, kuri ir publicējuši savus sludinājumus Craigslist (populāra sludinājumu vieta), neskatoties uz to, ka šie cilvēki ir izvēlējušies iespēju paturēt savas adreses slēptas.

Viņiem izdevās arī iegūt adreses no mājas video, kuros bija uzņemti bērni, meklējot YouTube pēc birkas “kids”. Tad viņi caurskatīja to pašu lietotāju pēdējos video un atrada, ka tie ir uzņemti vairāk kā 1000 jūdžu attālumā no mājām. 15 minūšu laikā pētnieki noskaidroja, ka 13 lietotāji vēl joprojām varētu būt atvaļinājumos, kas nozīmē, ka viņu mājās varētu ielauzties.

Kaut arī iPhone ģeogrāfiskās koordinātas pievieno pēc noklusējuma, ir iespējams to izslēgt. Angliski saprotošiem var palīdzēt I Can Stalk U, kur ir gan konkrētas instrukcijas, gan plašāks skaidrojums. Citu modeļu fotoaparātiem un telefoniem meklējiet instrukcijas lietotāju pamācībās vai caur Googli.

Atrasts: Online predators can determine where posted photos and videos were shot.

Komentārs: Foto attēla failā var būt visai ievērojams metadatu daudzums, gan EXIF, gan IPTC, gan senāki sīktēli (var pat gadīties, ka ir atrodami apstrādātās, izgrieztās un visādi citādi pārveidotās bildes sākotnējā attēla sīktēls), kas reizēm var pateikt zinātājam daudz vairāk, nekā bildes publicētājs vēlas atklāt. Neliels rakstiņš par foto metadatiem ir atrodams šeit: Metadatu diskrētais šarms.

Bet kamēr bildes un video neapdomīgi nepublicējam, ģeogrāfiskā informācija var būt visai noderīga.

3 comments to Svešie var noteikt vietu, kur uzņemtas bildes un video

 • ev

  pilnīgs offtopic, bet pētot rakstam pievienotās saites, saklikšķinājās pavecs LOL: http://www.youtube.com/watch?v=zWAvHnfJsOQ

 • Zāles uz Linux:

  mogrify -strip %F

  Man vismaz tāds launcherz uz ubuntu desktop ir izveidots.

 • Egils

  ik palaikam izmantoju Revo Unistaller progas vienu rīku ar kuru neatgriezeniski likvidē kādreiz dzēstos (delete) failus .Neesmu profs šajās lietās un tāpēc interesē ,vai tiešām ar tā palīdzību var tā izdzēst uz visiem laikiem no datora ?Un vēl izmantoju Shredder , kaut kas līdzīgs biroja dokumentu smalcinātājam , tikai tas to dara ar datora failiem .Kas Jums būtu sakāms par to, vai tiešām ar šādām progām var neatgriezeniski dzēst failus datorā ?