Kuveita un Irāna

Kuveitā ir atmaskota Irānas spiegu grupa, kas strādājusi Irānas Revolucionārās Gvardes uzdevumā, vācot informāciju par Kuveitas un ASV mērķiem.

Kuveitas avīze Al-Quabas citē augsta ranga avotus drošības dienestos, kuri saka, ka Kuveitā ir arestēti septiņi cilvēki, daži no kuriem ir strādājuši iekšlietu un aizsardzības ministrijās, kamēr citi ir arābi bez noteiktas valsts piederības un citi arābi.

Drošības dienesti joprojām meklē sešus vai septiņus citus cilvēkus, kas tiek uzskatīti par šīs pašas grupas dalībniekiem. Grupu izdevies atklāt, sadarbojoties slepenajam dienestam ar armijas izlūkdienestu.

Grupas dalībnieki esot fotografējuši Kuveitas militāros objektus un arī ASV objektus.

Drošības dienesti pirms divām dienām iebrukuši grupas vadītāja mājā Sulabijā, apmēram 25 kilometrus uz rietumiem no Kuveitas pilsētas, un atraduši tur svarīgu objektu kartes, sarežģītas sakaru iekārtas un vairāk kā 250 tūkstošus dolāru skaidrā naudā. Grupai esot bijis arī uzdevums vervēt jaunus dalībniekus, kuru uzskati esot tuvi Irānas Revolucionāro Gvardu uzskatiem.

Grupas dalībnieki bieži esot apmeklējuši Irānu, maskējoties ar tūrismu, ārstēšanos vai reliģisku vietu apmeklējumiem.

kuwait-map

Kuveitā ir vairākas ASV militārās bāzes. Galvenā bāze ir Arifjan, 70 kilometrus uz dienvidiem no Kuveitas pilsētas un tajā ir ap 15 tūkstošiem ASV karavīru. Emirāts ir arī nozīmīgs tranzīta punkts gan uz Irāku un Afganistānu, gan no tām.

Avots: Kuwait Busts Iran ‘Spy Cell

Irāna kategoriski noliedz spiegošanu un saka, ka šādas publikācijas tikai novērš uzmanību no cionistu noziegumiem.

Comments are closed.