aprīlis 2010
P O T C P S Sv
« Mar   Mai »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Apple drošība

Pēc tam, kad Apple darbinieks Gray Powell savā dzimšanas dienā kādā bārā iedzēra vienu vācu alu par daudz un pazaudēja tur eksperimentālo iPhone modeli, kurš tirdzniecībā varētu parādīties pēc izsludināšanas pasākumiem kaut kad gada vidū, Apple ir pastiprinājusi savus drošības pasākumus.

Pēdējo gadu laikā Apple pakāpeniski bija palielinājusi to cilvēku skaitu, kam testēšanas nolūkiem tiek izsniegtas jaunās iekārtas, lai tās pilnvērtīgi varētu pārbaudīt dažādu operatoru tīklos un vietās. Tagad, pēc neoficiālām ziņām, šī politika tiks pārskatīta.

Pazaudētais prototips, nomaskēts ar ārēju korpusu par sērijveida 3GS modeli, tika atrasts bārā Redvudā, Kalifornijā. No atradēja to par $5000 iegādājās tehnoloģiju blogs Gizmodo.com un vispusīgi to izpētīja, atrodot tur virkni interesantu jaunumu, tai skaitā palielinātu bateriju, video kameru uz priekšpusi, uzlabotu foto kameru, zibspuldzi, augstākas izšķirtspējas ekrānu un virkni citu uzlabojumu. Bāra saimnieks vai viesis aparātu atrada aizmirstu uz krēsla, un pēc paspēlēšanās ar to saprata, ka tas ir pilnīgi jauns, vēl neizlaists modelis. Viņš mēģināja sazināties ar Apple, lai aparātu atdotu, bet tur viņam tajā brīdī nenoticēja.

Kāds bijušais Apple darbinieks pastāstīja, ka Stīvs Džobs personīgi pārraugot to darbinieku sarakstu, kuriem ir atļauja iznest eksperimentālās ierīces no Apple teritorijas. Šādā gadījumā viņiem ir jāparaksta vēl papildus konfidencialitātes vienošanās. Protams, tas nav liela uzņēmuma vadītāja uzdevums — kontrolēt šādu jautājumu, bet ja viņam drošības jautājumi ir tik svarīgi, tas ir tikai uzslavējami.

Tikmēr vācu aviokompānija Lufthansa ir izmantojusi skumjo stāstu par vācu alu savam marketingam un piedāvājusi Grejam Pauelam ceļojumu uz Minheni, kur viņš biznesa klases ložā varētu baudīt labākos vācu alus :) Pagaidām Pauels uz šo piedāvājumu vēl nav atsaucies.

Kamēr Pauels vēl domā vai arī dzīvo zemāk par zāli bailēs no Stīva Džobsa dusmām, prototipa pazušanu ir sākusi izmeklēt policija.

Ir parādījusies intervija ar Stīvu Vozņaku, Apple vienu no dibinātājiem, kurš gan vairs nav ar Apple saistīts, kaut arī joprojām ar interesi kompānijas attīstībai seko un ir liels Apple produktu fans. Vozņaks pastāstīja, ka Apple inženieris, kurš viņam esot nedaudz pirms noteiktā laika parādījis un ļāvis padarboties ar iPad, esot no kompānijas atlaists. Bet par Greja Pauela atlaišanu ziņu neesot un iespējams, ka viņš joprojām vēl strādājot Apple. Iespējams, ka starpība starp Vozņaka pieminēto inženieri un Pauelu ir tāda, ka Pauela kļūda bija netīša. Raksta autors izsaka pieņēmumu, ka Stīva Džobsa goda kodekss ir līdzīgs Karleonem: Kļūda var tikt piedota, bet viņš nogalinās savu miesīgu brāli, ja tas apkaunos ģimeni.

Iespējams. No šeit un daudz agrāk lasītā ir radies iespaids, ka Stīvs Džobss ir visai nejauks cilvēks. Melīgs, ļauns un diezgan atriebīgs. Bet vienlaikus — lielisks speciālists ar stratēģisku domāšanu un nākotnes vīziju. Ārkārtīgi prasīgs un pedantisks. Bet tomēr nejauks. Iespējams, ka savu zīmogu ir uzlikusi profesija, jo, kā prātīgi reiz piezīmēja viens cilvēks, kas labi pārzina šo nozari — labs pārdevējs nekad nebūs pārāk godīgs. Un Stīvs Džobss ir izcils pārdevējs ;-)

Un vēl — man nekad nav patikuši cilvēki, kas savas lepnās automašīnas pretlikumīgi liek invalīdu stāvvietās. Pat ja šis cilvēks ir Stīvs Džobss.

Ārējas saites:

Agrāk šeit par Apple drošību:

4 comments to Apple drošība

 • Smic_

  Nez vai tas ir kas cits kā kārtējais meteors … Minimums izdevumu un maksimāla publicitāte.

  • Jānis

   Pilnīgi izslēgt šādu iespēju nevar, bet ir apsvērumi, kas liek par to šaubīties. Parastais laiks, kad Apple paziņo par jaunu iPhone modeli, esot kaut kad vasara. Ja tagad parādās “noplūde”, un jaunais modelis ir pietiekami interesants potenciālajiem klientiem, tad klienti var sākt gaidīt to, bet tas atkal apdraud esošā modeļa tirdzniecību. Ja to lietu dara plānoti, tur virkne saistītu darbu jādara. Piemēram, parasti pirms jauna modeļa izsludināšanas kādu laiku vecais modelis vairs netiek tirgotājiem piedāvāts un tirgotāji iztīra savas noliktavas. Kā ir šobrīd, to nezinu.
   Domāju, ka ne tik tālā nākotnē mēs to uzzināsim, vai tā bija organizēta noplūde vai īsts negadījums.

 • […] 01.09.2011 Pagājušajā gadā bija incidents ar kādu Apple darbinieku, kurš svinību karstumā pazaudēja bārā iPhone modeli, kurš vēl nebija […]