Mafija un Facebook

Kā ziņo daudzi avoti, Itālijas policijai pēc ilgstošas meklēšanas izdevies atrast un arestēt vienu no 100 meklētajiem Itālijas noziedzniekiem — 33 gadus veco Pasquale Manfredi. Divu bērnu tēvs bijis iesaistīts konkurējošā grupējuma vadītāja Carmine Arena nogalināšanā 2004. gadā, kas tika paveikta ar granātmetēju, un sava vārdabrāļa Pasquale Tripaldi nogalināšanā, kas notika vēl gadu iepriekš.

Policija noskaidroja, ka Manfredi ir sabiedrisks tips, kam patīk sociālā tīklošanās un kas regulāri tur pieslēdzas no sava klēpjdatora. Facebook-ā viņa vārds bija Giorgie un viņam tur bija vairāk kā 200 draugu.

manfredi

Policija rūpīgi visus viņa draugus pārbaudīja, vai tiem nav saistības ar mafiju. Tāpat tika analizēti visi teksti, lai pārbaudītu, vai tur nenotiek slepena sazināšanās ar citiem noziedzniekiem.

Izmantojot informāciju no Facebook un novērošanas iekārtas, policijai izdevās atklāt Manfredi atrašanās vietu Isola Capo Rizzuto dzīvokļu kompleksā netālu no Crotonas pilsētas Dienviditālijā.

italy_calabria_crotone

Manfredi arests notika agri no rīta. Viņš mēģināja bēgt pa logu un tālāk pa jumtiem, bet policija bija rēķinājusies ar šādu iespēju un viņu notvēra.

Šī nav pirmā reize, kad Itālijā policija izmanto Facebook lai izsekotu noziedzniekus. Pagājušā gada oktobrī policija Romas tuvumā arestēja noziedznieku, kurš bija ielaušanās laikā iežurnālējies savā sociālā tīkla kontā un sūtījis no tā ziņas saviem draugiem.

Stāsts atrasts šeit:

Līdzīgs gadījums pagājušā gada oktobrī Romā notikušajam ir bijis arī ASV: Slikti paveikts noziegums.

Comments are closed.