Taksistu blēdības

Kā zināms, cilvēka daba visā pasaulē ir līdzīga un lieku dolāru nopelnīt vēlas daudzi. Arī Ņujorkas taksisti. Kā aprēķinājusi Ņujorkas Taksometru un Limuzīnu Komisija, pēdējo divu gadu laikā taksometru vadītāji ir apskaitījuši pasažierus apmēram par 8 miljoniem dolāru ar vienu triku — pārslēgt skaitītāja tarifu uz divreiz augstāku, kuru drīkst piemērot tikai braucienos ārpus pilsētas.

Pavisam Ņujorkā esot apmēram 48.3 tūkstoši licenzētu taksometru vadītāju un no tiem apmēram 35.6 tūkstoši vismaz reizi ir nepamatoti piemērojuši dubulto tarifu. Bet lielākā daļa pārkāpumu esot atklāta apmēram 3000 vadītāju grupai, kura dubulto tarifu ir nepamatoti piemērojusi vismaz 100 reizes katrs. Kopumā šādi gadījumi atklāti 1.8 miljonos braucienu, kas pirmajā brīdī šķiet liels skaitlis, bet tie ir tikai 0.5% no kopējā 361 miljona braucienu 26 mēnešu laikā. Vidējais apkrāpums iznāk $4.45 uz braucienu. Protams, arī šajā jomā ir savi čempioni un viens kapitālistiskā darba trieciennieks savus pasažierus ir apkrāpis mēneša laikā par 40 tūkstošiem dolāru.

Wasim Khalid Cheema - lielākais blēdis Ņujorkas taksometru vēsturē

Wasim Khalid Cheema - lielākais blēdis Ņujorkas taksometru vēsturē

Komisija tik precīzus datus varēja nosaukt tādēļ, ka Ņujorkas taksometros obligātā kārtā ir uzstādītas GPS iekārtas, kas reģistrē maršrutus un Komisijai šī informācija ir pieejama analīzei, jo saskaņā ar Noteikumiem, tā ir jānodod Komisijas rīcībā tās noteiktā veidā.

Lai ierobežotu taksometru vadītāju iespējas veikt šādu pārkāpumu, tagad pasažieri obligātā kārtā būs jābrīdina, ka braucienam tiek piemērots paaugstināts tarifs.

Šī blēdība nav vienīgā un Ņujorkā ir problēmas arī ar nelegālajiem taksometriem. Pagājušā gada Ziemassvētku sezonas laikā tikusi uzsākta cīņa ar nelegālajiem taksometriem un to vadītājiem noteikts sods līdz 90 dienu ieslodzījumam cietumā un līdz 1250 dolāriem naudas sods. Agrāk šāds pārkāpums ticis uzskatīts tikai par nenozīmīgu ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumu.

Bet obligāts GPS reģistrators, kā redzams, ir visai efektīvs līdzeklis šādu pārkāpumu izmeklēšanā.

Cabbies Gouge Passengers Out of Millions, Agency Finds

Comments are closed.