februāris 2010
P O T C P S Sv
« Jan   Mar »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Sakaru drošība pret noklausīšanos – 2

Iepriekšējais raksts par šo tēmu šķita vienkāršs raksts par telefona sarunu šifrēšanas produktu pētījumu, kurš vēl nav pabeigts, bet kura provizoriskie rezultāti rāda, ka gandrīz neviena no šifrēšanas metodēm nav pietiekami droša pret pētījuma autora izvēlēto uzbrukuma metodi. Tādēļ drusku izbrīnīja, ka pavisam drīz pēc raksta publikācijas komentāros parādījās kāda itāļa Fabio Pietrosanti diezgan emocionāls komentārs angļu valodā, kur viņš apstrīd apskatīto pētījumu un dod saiti uz savu blogu angļu valodā Šveicē.

Izlasīju Fabio rakstīto, pārmiju ar viņu dažus vārdus privāti un šobrīd aina izskatās jau citādāk, nekā sākumā.

Fabio diezgan pamatoti apsūdz Notrax, ka tas nav vis neatkarīgs hakeris un pētnieks, bet ka viss pētījuma publikācijai jaunizveidotais blogs ir firmas SecurStar GmbH marketinga aktivitāte, turklāt ar vienu mērķi — par katru cenu izcelt savu šifrēšanas produktu — PhoneCrypt.

Fabio Pietrosanti pats arī nav cilvēks no ielas, jo strādā Šveices firmā Khamsa, kas piedāvā konkurējošu produktu PrivateGSM, kuru “hakeris Notrax” savā apskatā nav pat pieminējis, bet viņa vārdos ir savs ticamības moments, jo viņš spēj kvalificēti novērtēt publicētā “pētījuma” metodiku, turklāt viņš publicē iegūtos pierādījumus par to, ka mītiskais Notrax ir cieši saistīts ar SecurStar GmbH, kaut arī firma to mēģina noliegt:

Lai nu kā šis strīds beigsies, sausajā atlikumā paliek atziņa, ka praktiski visi telefonijas šifrēšanas produkti ir nevis atšifrējami, bet apejami. Apejami ar visādiem trojāņiem, kuri tad tiek pie nešifrētā satura. Un ja viens uztaisīs programmu, kura būs labi aizsargāta pret viena veida noklausīšanās programmu, cits atkal uztaisīs jaunas modifikācijas noklausīšanās programmu, jo principiālā iespēja noklausīties mūsdienu telefonos nezūd.

Bet ja drusku padomājam, vismaz 3-4 metodes, kā izvairīties no noklausīšanās ar Flexispy vai līdzīgu produktu, ir uzreiz. Un droši vien varam izdomāt vēl.

1 comment to Sakaru drošība pret noklausīšanos – 2