janvāris 2010
P O T C P S Sv
« Dec   Feb »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Google zina visu (arī par mums)

Tas daudzus uztrauc. Googles meklētājs, Googles pasts (GMail), Googles bilžu galerijas caur Picasa, Google Documents un virkne citu Googles servisu, kurus lietojam, atstāj pilnīgi noteiktas pēdas, kuras Google noteikti spēj un prot analizēt. Tādēļ daudzi uzskata, ka Google par mums zina pārāk daudz un iespēju robežās lieto alternatīvus servisus. Bet Googles veidotie servisi nav slikti, un reizēm tos lietot ir pamatota nepieciešamība.

Tādēļ nupat ir īstenota cita ideja – anonimizēt lietotāja darbības Googlē. Idejas būtība ir — visa datu plūsma, kas iet uz Googli, tiek novirzīta uz kādu vietu, kur tā tiek pietiekami anonimizēta un apvienota ar tikpat anonimizētām plūsmām no citiem lietotājiem, tādā veidā krasi samazinot Googles iespējas atšifrēt atsevišķa lietotāja darbības un paradumus. Visvairāk šī anonimizācija varētu interesēt Googles meklētāja lietotājiem, kuri negrib, ka kādi konkrēti meklējumi tiek sasaistīti ar meklējumu veicēju. Lai kaņepju audzēšana mājas apstākļos ir pats nevainīgākais piemērs ;)

Arī agrāk bija visādi proxy un anonimizatori, bet šoreiz ideja ir īstenota vēl ērtākā formā — Firefox plugins, kas Googles plūsmu novirza uz servisa vietni, kur tā tiek anonimizēta. Pārējā interneta darbība notiek pa tiešo, tāpat kā agrāk. Un vēl — nav jēgas anonimizēt tos servisus, kas vienalga prasa pieteikšanos ar lietotāja vārdu un paroli.

Paranoju izbaudošie paši var palasīt par to šeit:

Comments are closed.