decembris 2009
P O T C P S Sv
« Nov   Jan »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Ķīnas spiegi Polijā

Intervija ar Polijas Valsts drošības pārvaldes UOP bijušo vadītāju ģenerāli Gromosław Czempiński ir atrodama šeit: Generał Czempiński: Chińscy szpiedzy są już w Polsce.

Generał Czempiński

Generał Czempiński

Diemžēl, tā ir poļu valodā. Labā ziņa ir tā, ka pastāv automātiskas tulkošanas iespējas. Pat ja tās nedod ideālu tulkojumu, salīdzinot tulkojumus vairākās valodās, iespējams rakstīto saprast diezgan labi. Un nelielu izvilkumu no šīs intervijas atradu jau cilvēka pārtulkotu krievu valodā:

Об оценке интереса Китая к Польше: «Государство, которое занимается глобальной разведкой, интересуется каждой страной, имеющей какое-либо значение на международной арене, а Польша расположена между двумя военными блоками: НАТО и Россией. Мы играем активную роль в миротворческих миссиях и принимаем участие не только миссиях НАТО, но и ООН. Китай также очень интересуют условия и принципы нашего сотрудничества с нашими западными партнерами… Польша является важным государством из-за своего расположения, она может стать исходной точкой для экспансии на Запад».

О Польше в планах Китая: «Для Китая мы являемся маленьким государством, но одновременно они замечают, что мы можем доставить России немало хлопот, что, как известно, Китаю на руку. Польша чрезвычайно активна в своей восточной политике и в силу этого обстоятельства она должна оказаться в сфере интересов Пекина. Ведь нас интересует не только Россия, мы, впрочем, как и Китай, ищем нефть в кавказских республиках, а кроме того ведем спор с Россией о поставках нефти и газа. Все это способствует тому, что мы становимся для Пекина важным государством, а, следовательно, вызывающим все больший интерес».

Как Китай может использовать «польскую карту»: «Польша как часть Евросоюза может задавать настроение в интересующих Китай вопросах. У нас очень легко вызвать серьезную, общенародную дискуссию на важную тему. Поскольку мы живем не в изоляции, она в той или иной мере распространяется на всю территорию ЕС. Взять хотя бы дискуссии об энергетической безопасности, единой позиции ЕС по отношению к России. Примеров таких ситуаций множество, и каждая из них может быть разыграна китайскими спецслужбами».

Ātrs tulkojums latviski:

Par Ķīnas intereses par Poliju novērtējumu: “Valsts, kas nodarbojas ar izlūkošanu visā pasaulē, interesējas par katru valsti, kurai ir kaut kāda nozīme pasaulē, bet Polija atrodas starp diviem militāriem blokiem – NATO un Krieviju. Mēs spēlējam aktīvu lomu miera uzturēšanas misijās un piedalāmies ne tikai NATO, bet arī ANO misijās. Ķīnu tāpat ļoti interesē mūsu sadarbības principi un nosacījumi ar mūsu rietumu partneriem… Polija ir svarīga valsts dēļ sava novietojuma un var kļūt par izejas punktu ekspansijai uz Rietumiem.”

Par Poliju Ķīnas plānos: “Priekš Ķīnas mēs esam maza valsts, bet vienlaikus viņi redz, ka mēs varam sagādāt Krievijai ne mazumu neērtību, kas, kā zināms, Ķīnai ir izdevīgi. Polija ir ļoti aktīva savā austrumu politikā un šī apstākļa dēļ tai jānokļūst Ķīnas interešu lokā, jo mums interesē ne tikai Krievija. Mēs, tāpat kā Ķīna, meklējam naftu Kaukāza republikās un vienlaikus strīdamies ar Krieviju par naftas un gāzes piegādēm. Viss tas veicina to, ka mēs kļūstam Ķīnai svarīga valsts, un no tā izrietoši izraisām arvien lielāku interesi.”

Kā Ķīna var izmantot “Polijas kārti”: “Polija kā Eiropas savienības sastāvdaļa var ietekmēt noskaņojumu Ķīnu interesējošos jautājumos. Pie mums ir ļoti viegli uzsākt nopietnu, visas tautas diskusiju par svarīgu tēmu. Tā kā mēs nedzīvojam izolācijā, diskusija tādā vai citādā apjomā izplatīsies pa visu ES. Paņemsim kaut vai diskusijas par enerģētisko drošību, par ES vienotu pozīciju pret Krieviju. Šādu situāciju piemēru ir daudz un Ķīnas speciālie dienesti katru no tiem izspēlēt.”

Kā redzams arī no šī mazā fragmenta, ģenerālis nesirgst ar Polijas kā mazas, nevienam nevajadzīgas valstiņas kompleksiem :)

2 comments to Ķīnas spiegi Polijā